על כאב, השמנה ובריאות ומה שבינהם
מאת: ד"ר עתליה קונלי

השמנה היא ללא ספק מחלת המאה. בריאות היא המוצר החיוני לכולנו, אולם מניסיוני היא קשורה בהרבה מאד כאב, והקשר בין רעב, תזונה נכונה וכאב הוא מאד הדוק.

הכאב הוא שכר הלימוד הגבוה ביותר שאנחנו משלמים על בריאותנו, כשהשומן הוא תוצאה של כאב מאד גדול. אנשים אוכלים בגלל כאב רגשי ופיזי ולעיתים להיפך - מפסיקים לאכול כתוצאה ממחלות או רגישויות נפשיות, וכתוצאה מכך מגיעים למצב של השמנת יתר.

הרמב"ם גורס כי "הבריאות מפסיקה להיות כאשר התזונה משתבשת". מהי התזונה? מוצק, נוזל, אוויר, מעטפת כדור הארץ (אוזון) והעיקר - חשיבה חיובית או שלילית, שהינה התזונה המוחית שלמעשה מוליכה את האדם להתנהגות זו או אחרת, גם בענייני אוכל.

אנחנו משתמשים בגוף שלנו בכל דרך, רק לא בדרך הנכונה לבריאותו ולהנאתו. האוכל יכול להיות לנו לאויב או לידיד. אם נכיר את הכאב ונדע להודות לו, נבין שהוא מאיר את דרכנו ומאפשר לנו לתת הזדמנות אחרת לריפוי, לתיקון, לניקוי הגוף מרעלים, ובקיצור: לאיזון.

הגוף שלנו רוצה לחזור לחייתיות החיובית שבנו, לטבע הראשוני שלנו. כלומר: לאכול רק כשצריך בדיוק כמו החיה בטבע. לא עוד פיצוי על דור השואה והסימפטומים של ה"יידישע מאמא". הדבר דורש הקשבה לקולות הפנימיים שהגוף משדר לנו, כיוון שהגוף הוא פרסונה (אישיות) והכאב הוא רמזור ואות אזהרה. הכל מתחיל ונגמר בנו: בתובנות ובהקשבה לעצמנו, כי כל אחד מאיתנו הוא הרופא הטוב ביותר של עצמו, אך מאידך האויב הגדול ביותר של עצמו.

מתוך כל אלו נולדה היוזמה לפיתוח התכשיר "רז כיף", שהינו פטנט רשום, שפותח ע"י כימאים ורוקחים ומיוצר בארה"ב. ייחודיות הכדור היא בכך שהוא ממיס את השומנים ובונה רקמת שריר באזור המדובר.

הכדור אינו נמכר מעל שום מדף, משום שכאשת מקצוע אני מאמינה שאדם אחראי בימינו לא צריך לקחת אפילו סוכרייה על מקל בלי לדעת מה היא מכילה ומי עומד מאחוריה. לכן, מי שמעוניין בתכשיר הייחודי נשלח לאתר שלי לקרוא את כל החומר לעומקו ולהבין מדוע הוא מעוניין בו. רק אז יוכל לרכוש את הכדור, כשההתאמה היא אישית והליווי צמוד.

לבריאות!

ד"ר עתליה קונלי היא רופאת כאב ושיקום ופסיכולוגית רפואית.